Перейти к содержимому
Artxxxxxxxxxx

Що дешевше?

Рекомендуемые сообщения

Пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь чтобы увидеть ссылку. Наркотики заборонені, бо вони шкідливі. Відповідні закони існують для того, аби стримувати їхнє вживання. Наслідком легалізації буде різке збільшення кількості наркоманів, а відповідно й бюджетних витрат на охорону здоров’я. З легалізацією організована злочинність нікуди не зникне – ці злочинці просто-напросто примудрятимуться заробляти в інший незаконний спосіб. Бо регульований ринок не усуває питання незаконних поставок, як це показує ситуація з контрабандою алкогольних напоїв і сигарет.

Хтось скаже – ну, це стандартна відмазка. Так. Але саме так відповів речник МВД Британії тим, хто провів не зовсім стандартний аналіз. А саме – порівняльний аналіз витрат. В сенсі – бюджетних витрат «на заборону» і витрат «на легалізацію». І проводився цей аналіз, аби з'ясувати, що ж все таки вигідніше для платників податків – боротьба уряду з наркотрафіком/наркоманією чи регулювання даної сфери.

Інтерпретація звіту з цього аналізу на Telegraph дещо однобока. В своїй боротьбі з наркотиками уряд досяг результатів зовсім протилежних тим, до яких прагнув, пише видання. Бо збільшилося все – і обсяг поставок, і кількість наркоманів, і кількість злочинів. При цьому впровадження політики уряду, пов’язаної із забороною наркотиків, коштує платнику податків Ј16,785 мільярдів на рік. А от якби легалізувати всі наркотики та регулювати ринок, то це б коштувало лише Ј5,951 мільярдів. Тобто – можна було б зекономити Ј10,834 мільярдів. І взагалі, голова дослідницької групи заявляє, що це безсовісно – витрачати такі великі кошти на боротьбу з наркотиками, отримуючи такі ганебні результати, і не проводити одночасно аналізу ефективності такої політики. Тим більше, в часи кризи…

Коротше, зрозуміло, що любий Telegraph чи то злий на уряд, чи то щиро всією редакцією ратує за легалайз. Між іншим, я теж не проти цього, але коли починаєш говорити про «групи ризику», то у багатьох складається враження, що аффтар проти. Але мова про інше – про об’єктивність. І, як на мене, більше її все таки на Guardian. Ні, не тому, що в заголовку «Легалізація допоможе Британії зекономити 14 мільярдів» вказана більша цифра. А тому, що тут докладніше розповіли про саме порівняльне дослідження.

По-перше, виявляється, від британського уряду парламентарі давно вже вимагають провести таке дослідження. Мається на увазі порівняльний аналіз витрат і корисного ефекту в урядовій боротьбі з наркоманією. По-друге, в ході дослідження оцінювалися чотири сценарії розвитку подій у разі легалізації. «Найлагідніший» із чотирьох – це нульовий ріст вжитку наркотиків. «Найвідчутніший» – стовідсотковий ріст. А висновок такий, що легалізація і регулювання ринку наркотиків набагато вигідніші платникам податків, ніж боротьба зі «злом».

Але! В кінці оригінальної статті все таки вбачається велике-превелике АЛЕ. Те, що враховували при розрахунку витрат на боротьбу – це, зрозуміло, реальні (!) витрати. У той же час, наскільки я розумію, витрати на регулювання – це ГІПОТЕТИЧНІ кошти. Так, дослідники цілком усвідомлюють, що - так само, як і у випадку з алкоголем/тютюном – в разі легалізації наркотиків знадобляться витрати на інформаційну/просвітницьку компанію уряду. Але ж гіпотетичне навряд чи може бути об’єктивним! І взагалі! Вони ще й тішаться з того, що це ж можна буде мати надходження до бюджету з акцизу на марихуану розміром 1 фунт за грам, і 2 фунти за грам «сканку» (модифікованої марихуани). Але ж мрійники! Оце, наприклад, вирощую я коноплю - і що? Я муситиму нести її в заготівельний пункт? А дулі з маком ви не хочете?

Звісно, легалайз – це весело. А головне – платникам податків вигідно. Але чи замислювався хтось, як це РЕАЛЬНО можна впровадити так, щоб держава ще й займалась регулюванням в цій сфері? Держава-регулятор наркоринку - це щось нереальне…

Руслан Гетьман

Взято Пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь чтобы увидеть ссылку.

ЗЫ: граждане России и других стран, если что-то неясно, спрашивайте, я напишу перевод тех слов(предложений), которые непонятны.

Пожалуйста войдите или зарегистрируйтесь чтобы увидеть attachment.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах


Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта.

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас


  • Сейчас на странице   0 пользователей

    • Нет пользователей, просматривающих эту страницу

Ограничения

Вся информация предоставлена в ознакомительных целях для лиц старше 18 лет.

[Правила использования]

×
×
  • Создать...